600/ 0
فرمت های قابل آپلود png , jpg , jpeg , gif , mp4, mkv و حداکثر حجم قابل آپلود 20 مگابایت می باشد.

فایل انتخاب شد لطفا کپشن را وارد نمایید

10
چگونه با انجام 6 روش ساده باعث کاهش غذا خوردن و کم شدن اشتهای شدن و در نتیجه جلوگیری از پر خوری خود بشویم

۶ راه جلوگیری از پرخوری


آیا می خواهید بدانید چگونه می توانید باعث کاهش غذا خوردن و کم شدن اشتهای خود بشوید:


۱-غذای خود را با سالاد شروع کنید:

خوردن سالاد در ابتدای وعده غذایی باعث می‌شود تا قسمت عمده‌ای از معده شما با سبزیجات پر شود که باعث احساس سیری خواهد شد و از طرفی دیگر بدن شما سالم ترین مواد غذایی را جذب کرده است.

سالاد خوردن قبل غذا
۲-نوشیدن آب قبل از هر وعده غذایی:

کالری آب صفر است و بسیاری از متخصصان تغذیه توصیه می کنند برای کم کردن اشتها یک الی دو ساعت قبل از صرف غذا، آب فراوان بنوشید.آب نقش حیاتی در جلوگیری از پرخوری ایفا می کند. با مصرف آب سیری کاذب به شما دست می دهد و باعث کمتر غذا خوردنتان میشود.

اب خوردن قبل غذا


۳-بجوید بیشتر و بیشتر بجوید:

جویدن زیاد مواد غذایی یک راه خوب برای کم کردن سرعت غذا خوردن است. هنگامی که آرام غذا می خورید بیشتر غذا را می جوید و سریعتر سیگنال‌های سیری را دریافت می کنید. همچنین زودتر از غذا خوردن دست می کشید تا قبل از اینکه کاملاً سیر شوید.

جویدن غذا

۴-تلویزیون را خاموش کنید:

هنگامی که جلوی تلویزیون غذا می خورید نمی توانید هیچ کدام از سه ترفند ذکر شده را رعایت کنید.تلویزیون افراد را هنگام غذا خوردن مسخ کرده و منجر به پرخوری های فراوان می‌شود. بنابراین در هنگام صرف غذا تلویزیون را خاموش کنید، حتی به کم کردن صدا هم اکتفا نکنید.

خاموش کردن تلوزیون

۵-هر چهار ساعت یک بار غذا بخورید:

 فاصله بین گرسنگی معمولی تا گرسنگی کامل چیزی بین ۴ تا ۵ ساعت است. اگر بیشتر از این صبر کنید شرایط می‌تواند بحرانی شود. مصرف منظم غذا سبب تنظیم قند خون و سطح انرژی می شود که برای جلوگیری از پرخوری بسیار ضروری است. اگر بین وعده‌های غذایی حس گرسنگی سراغتان آمد می توانید مقداری میوه یا آجیل بی نمک مصرف کنید. این مواد دارای فیبر و میزان آب مناسبی هستند. می توانید با کمک میوه های خشک شده بر وسوسه پرخوری غلبه کنید.

ساعات غذا خوردن

۶-حتماً صبحانه بخورید:

بر اساس مطالعه روی رژیم غذایی ۹۰۰ بزرگسال در مجله تغذیه بریتانیا افرادی که در وعده صبحانه مقادیر بیشتری پروتئین چربی و کربوهیدرات مصرف کرده بودند احساس سیری بیشتری داشتند و در ادامه روز نیاز کمتری برای مصرف کالری در خود می دیدند.

صبحانه خوردن

  • جهت ثبت کامنت ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید : ورود / ثبت نام