600/ 0
فرمت های قابل آپلود png , jpg , jpeg , gif , mp4, mkv و حداکثر حجم قابل آپلود 20 مگابایت می باشد.

فایل انتخاب شد لطفا کپشن را وارد نمایید

10
با ورود به موقع سازمان بازرسی کل کشور و ارسال گزارش هشداری از تضییع حقوق شهرداری در فروش قدرالسهم خود در پروژه مشارکتی تجاری-مسکونی خلیج فارس به میزان حداقل ۱۷۳ میلیارد تومان جلوگیری شد.

جلوگیری از تضییع ۱۷۳ میلیارد تومانی سهم شهرداری تهران

 

به گزارش مشاورآن به نقل از تسنیم، در راستای نظارت بر معاملات شهرداری تهران و بر اساس بررسی‌های هیئت بازرسی سازمان مستقر در سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران ابهامات و ایراداتی در نحوه ارزیابی و واگذاری پروژه مشارکتی مسکونی-تجاری خلیج فارس واقع در منطقه 20 تهران مشاهده شد که طی گزارشی هشداری به شهرداری تهران، بر لزوم اصلاح نواقص و انجام کارشناسی مجدد تاکید شد.

پیرو کارشناسی مجدد پروژه توسط هیئت کارشناسی 7 نفره، ارزش پروژه به مبلغ 7.765.891.700.000 ریال یعنی حدود 45 درصد بیشتر از کارشناسی قبلی اعلام شد. علاوه بر ایراد در فرآیند ارزیابی، طبق قرارداد مشارکتی بابت هر ماه تاخیر غیرمجاز می‌بایست معادل 0.4 درصد از قدرالسهم شریک کسر و به قدرالسهم سازمان سرمایه‌گذاری اضافه می‌شد که این موضوع در صلح نامه مغفول مانده و یا لحاظ نشده بود. بر این اساس تاخیر 1014 روز منجر به افزایش 13.52 درصدی سهم شهرداری در پروژه شد.

در مجموع سهم شهرداری تهران در پروژه بیش از 1730 میلیارد ریال افزایش یافت.

 

گردآوری: مشاورآن

 

  • جهت ثبت کامنت ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید : ورود / ثبت نام