600/ 0
فرمت های قابل آپلود png , jpg , jpeg , gif , mp4, mkv و حداکثر حجم قابل آپلود 20 مگابایت می باشد.

فایل انتخاب شد لطفا کپشن را وارد نمایید

خشایار داننده

مشاور پزشکی - پزشک عمومی

داخلی

قلب و عروق

تماس
ارسال پیام
دنبال کردن

ساعت هایی که مشاور آنلاین است


بیوگرافی


دکتر خشایار داننده دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران در رشته پزشکی با رتبه دو رقمی پزشک عمومی بیماری های داخلی، اطفال و قلب و عروق

بیشتر...

مشاوره های مرتبط40
⚠️ رد شدن تاثیر درمانی هیدروکسی کلروکین و کلروکین در بیماران مبتلا به کووید ۱۹؛

🌀 بعد از بررسی های صورت گرفته روی بیماران مبتلا به بیماری کووید-۱۹ از شرایط حاد تا سرپایی با تجویز کلروکین و هیدروکسی کلروکین که یکی از داروهای اصلی تجویز شده در دوره پاندمی ویروس کرونا بشمار میرفت مشخص شد که هیچ گونه کاهش مرگ و میر و عوارض اثبات شده ای برای این داروها در این بیماران وجود ندارد و لذا سازمان FDA این داروها را از درمان اصلی بیماری کووید-۱۹ خارج و رد کرد!
37
⚠️جدید ترین و اولین داروی درمانی کووید-۱۹
بالاخره اولین داروی رسمی درمان کرونا (کووید-۱۹) معرفی شد. “دگزامتازون” از خانواده کورتیکوسترویید ها یا همان کورتون عامیانه به عنوان تنها داروی کاهنده مرگ و میر در افراد مبتلا به این ویروس معرفی شد. این دارو پس از بکار گیری در درمان افراد با حال عمومی وخیم و تحت درمان با ونتیلاتور یا مراحل پیشرفته بیماری کووید-۱۹ نشاندهنده رسیدن میزان مرگ و میر به کمتر از یک سوم شده است.
⚠️ برای این دارو هیچ گونه توصیه ای برای مصرف در پیشگیری یا درمان علامتی بیماری نشده است، و باید با دستور پزشک تجویز شود.
38
وضعیت عروق چشم هنگام گریه کردن و اشک ریختن!
عروق چشم به شدت هنگام ریختن اشک محتقن میشوند و با انبساط بیشتر عروق گشاد شده و خون بیشتری جریان می یابد، به همین علت است که بعد از گریه کردن چشم ها قرمز به نظر میرسند.
35
همانطور که میدانید بیماری کووید-۱۹ که به علت ویروس کرونا این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده هنوز درمان قطعی و یا واکسنی جهت پیشگیری ندارد، لذا همچنان بهترین توصیه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری عدم رفت و امدهای غیرضروری و رعایت بهداشت و فاصله اجتماعیست.
یکی از اصلی ترین تست های تشخیصی برای این بیماری تست PCR هست که به وسیله نمونه گیری از ته حلق انجام میشود و جواب آن تا ۵۰ درصد موارد میتواند درست باشد.