600/ 0
فرمت های قابل آپلود png , jpg , jpeg , gif , mp4, mkv و حداکثر حجم قابل آپلود 20 مگابایت می باشد.

فایل انتخاب شد لطفا کپشن را وارد نمایید

غزل سامی

مشاور پزشکی - متخصص

کودکان

اورژانش پزشکی

تماس
ارسال پیام
دنبال کردن

ساعت هایی که مشاور آنلاین است


بیوگرافی


متخصص (رزیدنت سال آخر) اطفال نوزادان،کودکان و نوجوانان پزشک مقیم NICU پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی دانشجوی استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی دارای مقالات چاپ شده متعدد ISI و pubmed مسلط به بیماریهای زردی و مشکلات نوزادان،مشاوره های تغذیه ای و شیر خشک و مکمل های غذایی و ویتامینی،بیماریهای عفونی و کنترل و درمان کرونا،بیماریهای کلیه و مجاری ادرار،مغز و اعصاب،تشنج،بیماریهای غدد،تیروئید،قلب،کنترل و درمان دیابت،مشکلات آسم و آلرژی،پوست،بیماریهای گوارشی و ... در اطفال(نوزادان،کودکان و نوجوانان)

بیشتر...

مشاوره های مرتبط17
از پوشک گرفتن کودکان چه موقع و چگونه؟!
5
ایمنی و اثربخشی واکسن کرونا
5
نقد جنجالی:
بیماری جدیدی که در جنوب هند سروصدا کرده و خیلیا رو مضطرب کرده.
ی سری کانالای خبری هم شلوغش کردن که یک بیماری ویروسی جدید اومده که علائم تشنج، تهوع، بدن درد مزمن ‏😂😂 ‎(هنوز نیومده مزمن شده) و بعضاً مرگ رو تظاهر می‌کنه. 
بنده سرچی داشتم و از منابع معتبر اطلاعاتی بدست آووردم که در اختیارتون قرار میدم. عصر روز شنبه ی همین هفته در شهر الورو در جنوب هند که شغل اصلیشون صنایع دستی هست، یک سری افراد به بیمارستان مراجعه کردن با علائم تشنج، تهوع و اضطراب و بی قراری که تا الان به پانصد و چهل و شش نفر رسیده و اکثرا تا کنون مرخص شدن و حالشون خوبه، آزمایش کروناشون منفی بوده و هیچ بیماری ویروسی ای هم تشخیص 
70
راه های پیشگیری و درمان کولیک:
1. آروغ گرفتن مکرر
2. در صورت استفاده از شیر خشک استفاده از سرشیشه با منفذ کوچک، در صورت تغذیه با شیر مادر تخلیه ی یک سینه در هر بار شیر دهی به طور کامل. 
3. قطره های پروبیوتیک حاوی لاکتوباسیلوس روتری 5 تا 10 قطره روزانه.
4. قطره های گریپ واتر حاوی بابونه، رازیانه، شوید و... 
5. کاهش استرس در محیط خانواده.
6. ماشین سواری، روشن کردن سشوار و جاروبرقی
7. قنداق کردن
8. در نهایت حفظ آرامش چون این مشکل گذراست و فقط صبر شما رو میطلبه🌼🌸💐
65
کولیک شیرخوارگی چیست؟
88
 تب یک علامت کلی از بیماری های عفونی هست، بخصوص در زمستان بدلیل شیوع بیشتر ویروس های تنفسی، بنابراین اگر فرزندتون تب داشت حتما با دماسنج اندازه بگیرید اگر تب بالای ۳۸ درجه داشت و حتی علائم خفیفی از اسهال و سرفه های خفیف رو داشت و حال عمومیش خوب بود و تحمل غذا رو داشت و استفراغ نمی‌کرد ، هر شش ساعت در صورت تداوم تب استامینوفن مصرف کنید و وضعیت بالینی فرزندتون رو پیگیری کنید. 
⚡اگر تب بیشتر از سه روز تداوم داشت و بهتر نشد یا اینکه علائمی همچون استفراغ و عدم تحمل خوراکی، سرفه های شدید و اسهال شدید اضافه شد، حتما هرچه سریعتر به پزشک متخصص کودکان مراجعه کنید.