600/ 0
فرمت های قابل آپلود png , jpg , jpeg , gif , mp4, mkv و حداکثر حجم قابل آپلود 20 مگابایت می باشد.

فایل انتخاب شد لطفا کپشن را وارد نمایید

سجاد خلفی

مشاور تحصیلی - حرفه ای

کنکور کارشناسی

هدایت تحصیلی و انتخاب رشته

تماس
ارسال پیام
دنبال کردن

ساعت هایی که مشاور آنلاین است


بیوگرافی


کارشناسی‌ارشد روان‌شناسی عمومی

بیشتر...

مشاوره های مرتبط22
⭕️ ‎حذفیات کنکور سراسری ۱۴۰۰

‏🔹 ‎میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ حداکثر ۳۰ درصد با تاثیر مثبت است، همچنین مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس موثر سوابق تحصیلی آزمون سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ است.

‏🔹 ‎برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن، سنجش فقط با یک آزمون و بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ انجام می‌شود.

‏🔹 ‎منابع کنکور سراسری ۱۴۰۰ نیز برای داوطلبان اعلام شد و این داوطلبان می‌توانند برای دریافت منابع به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. کنکور سراسری طی چهار روز در روز‌های چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه و شنبه (۹ تا ۱۲ تیر ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.
75
#عوامل رشد نکردن #تراز
46
#عوامل رشد نکردن #تراز
51
#مشاوره_تحصیلی 

✔️ ‎تفاوت معدل #کتبی با معدل #کل

☜معدل کتبی
معدل مربوط به امتحانات نهایی دوازدهمه که فقط بر روی رتبه کنکور تاثیر داره (۳۰ درصد تاثیر مثبت که قراره ۶٠ درصد بشه)

☜معدل کل
معدل امتحانات سه سال شما (دهم، یازدهم، دوازدهم یا دوم، سوم، پیش دانشگاهی) که بهش میگیم #معدل دیپلم فرد که هیچ تاثیری بر روی رتبه کنکورشون نداره و فقط بعضی دانشگاها برای قبولی این معدلو ملاک قرار میدن، مثلا دانشگاه فرهنگیان 

#توجه ؛ اگر علاقمند به #انتخاب رشته بدون #آزمون باشید، هم #معدل کتبی برای قبولی شما ملاک خواهد بود.
53
#عوامل رشد نکردن #تراز
52
💢 ‎برنامه زمان‌بندی ثبت‌نام و برگزاری آزمون‌های سراسری سال ۱۴۰۰
‏
54
#عوامل رشد نکردن #تراز
56
#عوامل رشد نکردن #تراز
64
کنکور ۱۴۰۰ بر مبنای دروس نظام جدید شد

‏🔹سازمان سنجش: کنکور سال ۱۴۰۰ و بعد از آن، صرفا بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ برگزار ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌شود. 

#کنکور
‏
66
#عوامل رشدنکردن #تراز
78
تاريخ‌هاي ثبت نام و برگزاري آزمونهاي ورودي به دانشگاه‌ها و موسسات اموزشي در سال ۱۴۰۰
25
🔺 #جدول زمان‌بندی و آمار داوطلبان #کنکور
19
#فوری
🔺 آزمون سراسری به تعویق #نمی‌افتد و در زمان مقرر #قبلی برگزار می‌شود.

🔸 بر اساس بیانیه مشترک وزرای علوم و بهداشت که دقایقی پیش منتشر شد موضوع تعویق کنکور سراسری منتفی و بنا شد تا آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در روزهای ۲۹، ۳۰، ۳۱ مردادماه و ۱ شهریورماه برگزار شود.
10
🔺وزیر علوم: آزمون سراسری سال ۹۹ به تعویق افتاد

غلامی : 
🔹آزمون سراسری دانشگاه ها به دلیل افزایش فاصله‌گذاری اجتماعی و بسته بندی جدید دفترچه‌های کنکور بر اساس حوزه‌های جدید به تعویق افتاد
🔹نتایج جلسه ای که عصر امروز در وزارت بهداشت برگزار شد بابد در ستاد ملی کرونا مطرح و تصویب شود
35
#فوری
🔺 وزیر بهداشت: #کنکور_سراسری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در #تاریخ_مقرر (۳۱ مردادماه) #برگزار خواهد شد.
18
نکات طلایی در واپسین روزهای مانده به کنکور کرونایی


🔹اولین و بهترین نکته برای این یک ماه آخر این است که زمان‌تان را برای مرور درس‌ها بگذارید.
🔸مرور تست‌ها احتمال ‌اشتباه مجدد در کنکور را کم می‌کند.
🔹هر روز برای خودتان آزمون برگزار کنید و تا جایی که می‌توانید فضای کنکور را شبیه‌سازی کنید. 
🔸اگر دروس نخوانده‌تان زیاد است، می‌توانید یک هفته آخر را به یادگیری آن دروس اختصاص دهید.
12
ماه آخر کنکور، ماه طلایی! (قسمت سوم)شما می‌توانید درحل تست‌های یک درس تست‌ها را از چند مبحث مختلف تمرین کنید مثلاً اگر برای دیفرانسیل یکساعت وقت در نظر گرفته اید، یک برنامه این است که همة آن را صرف یک موضوع کرده تمام آن را تست انتگرال یا مبحث دیگری که در دستور کار است حل کنید و اگر در همة مباحث مسلط هستید میتوانید چند تست انتگرال، چند تست مشتق و … را در دستور کار قرار دهید. حسن این شیوه آن است که هر روزه از طریق حل تستهای مباحث مهم (بخصوص آنها که خودتان در آن نیاز بیشتری احساس می کنید) این آمادگی ذهنی را کسب می کنید که خیلی سریع از یک موضوع به موضوع دیگر پرداخته و تحرک فکری تان را بیشتر نمایید
10
ماه آخر کنکور، ماه طلایی! (قسمت دوم)   هدف از این کار این است که در حالیکه در حال رفع ضعفها و نقایص خود هستید و اغلب انرژی شما صرف این دروس می شود ، ارتباط خود را با دروس دسته اول قطع نکنید و تسلط و طراوت و توانایی فکرتان را در آنها حفظ کرده و حتی افزایش دهید و به این ترتیب به حفظ اعتماد به نفس آرامش روحی خود کمک کنید . کار شما در این دروس اختصاص دادن اندکی از وقت روزانه (حداقل نیمساعت) برای هر یک از آنها جهت حل تستهای آن می باشد . این حفظ ارتباط بسیار ارزشمند است و موجب تسلط روزافزون شما در همة دروس می شود .
7
ماه آخر کنکور، ماه طلایی! (قسمت اول)   چگونه و با چه برنامه ای عمل کنیم ؟
اول : دروس از نظر داوطلب به دو دسته تقسیم می شوند . یک دسته شامل دروسی که به طور کامل خوانده شده – تست زده شده و دوره هم انجام گردیده است (وضعیت داوطلب در این دروس در آزمونهای انجام یافته بالای ۵۰% باشد) و دسته دیگر دروسی که داوطلب بر آنها مسلط نشده است (وضعیت داوطلب در این دروس در کارنامة وی در آزمونهای انجام یافته زیر ۵۰% می باشد) وقت روزانه خود را قسمت کنید . بخش اصلی که حدود ۸۰ – ۷۰ درصد وقت روزانه را تشکیل میدهد صرف دروس دسته دوم کنید و بخش دیگر یعنی ۲۰ الی ۳۰ درصد را صرف دروس دسته اول نمایید.
11
اگر در یک درس تسلط بیشتری دارید، ترتیب جواب دادن به سؤال‌ها را تغییر ندهید. بدانید که نظم و ترتیب سؤالات در دفترچه آزمون کاری سنجیده و فکر شده است و درس‌ها را به طور تصادفی پشت سر هم مطرح نکرده‌اند پس بهتر است شما هم به همان ترتیبی که سؤال‌ها در دفترچه مطرح شده است به آنها پاسخ دهید.

تمام سؤالات دفترچه را حداقل یک بار مطالعه کنید. 

کسانی که یک درس را به طور کامل کنار می‌گذارند خواه به این دلیل که آن درس ضریب کمتری دارد یا اینکه آن درس را بلد نیستند، کاملاً اشتباه می‌کنند. 

می‌توانید بخش‌های دشوار یک درس را کنار بگذارید اما حذف کامل یک درس خطاست.
14
روزهای نزدیک کنکور برای داوطلبان و اولیای آنها از اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا بی هیچ تردیدی کنکور با نحوه حضور در آن، تأثیر به سزایی در آینده دور و نزدیک داوطلبان دارد ولی تمام این تفاسیر دلیل بر آن نمی‌شود تا داوطلب کنکور این روزهای پایانی را با استرس سپری کند و آنقدر این استرس را افزایش دهد تا در نحوه پاسخگویی‌ به سوالات در روز آزمون نیز تاثیر بگذارد.

استرس یکی از ویژگی‌های طبیعی انسان‌ها در رویارویی با اتفاق‌های ویژه و غیر قابل تکرار است ولی آن‌ها که تجربه کنکور را دارند و از این آزمون نیز موفق خارج شده‌اند، معتقدند که استرس فقط داوطلب را از هدف دور می‌کند.
36
اصول تست زنی کنکوری ها:
در قدم اول سوال را به دقت بخوانید، در هنگام خواندن سوالات به کلمات کلیدی توجه کنید و زیر آن‌ها خط بکشید به‌طورمثال کلماتی مانند همه، هیچ یک، همیشه، هرگز، بزرگ ترین، درست ترین، نادرست‌ترین و غیره همچنین به راهنمایی‌هایی که در سوالات آمده است، توجه کنید.
پاسخ درست را در ذهن خود حدس بزنید، بهترین راه پاسخ گویی به تست‌ها این است که قبل از دیدن گزینه‌ها به سوال در ذهن خود پاسخ دهید و سپس در بین گزینه‌ها به دنبال آن پاسخ گشته و آن را علامت بزنید.
21
اصول تست‌زنی که هر کنکوری‌ باید بدانند: از روش حذف گزینه‌های غلط استفاده کنید؛ در صورتی که پس از خواندن سوال نتوانستید پاسخ را حدس بزنید می‌توانید گزینه‌هایی را که مطمئن هستید اشتباه است، حذف کنید؛ این کار باعث می‌شود تعداد گزینه‌ها محدود شده و به شما در پاسخ گویی درست به تست مربوطه کمک می‌کند.
12
* به چیزی جز موضوع مطالعه فکر نکنید

دقت کنید که هنگام تمرکز بر روی مطالعه به رویا فرو نروید و خواب آلوده نباشید و هنگامیکه احساس می‌‌کنید فکرتان به مسائل دیگر مشغول شده، مطالعه را متوقف کنید تا دوباره متمرکز شوید.

به تدریج پیش بروید و ذهن خود را خسته نکنید تا به نتیجه بهتری دست یابید.

خواب نامنظم، فعالیت‌ها و عادات غذایی نامناسب می‌تواند بدون تردید علت مشکلات تمرکز باشد.

دستیابی به یک رژیم مناسب غذایی و رعایت آن می‌تواند عملکرد فیزیولوژیکی مغز شما را در بالاترین سطح حفظ کند.
17
✅سهمیه های معروف کنکور

🔻 سهمیه مناطق د سهمیه 5 درصدی
 🔻 سهمیه 25 درصدی
🔻 افرادی که پدرشون جانباز بالا 25% باشه، یا فرزند شهید باشن سهمیه 25% درصدی تعلق میگیره... فرقیم نداره درصد جانبازی چقدر باشه یعنی بالای 25 باشه همه سهمیه 25% میگیرن!
افرادی که پدرشون جانباز زیر 25% باشه، یا پدرشون 6 ماه داوطلب رفته باشه جبهه (ایثارگر) = سهمیه 5% بهشون تعلق
میگیره...
16
برای قبولی در زیر ۲ هزار منطقه 3 تجربی تقریباً میانگین ۵۴ درصد لازم دارد که برای رسیدن به چنین درصدی تعداد سوال مورد نیاز در هر درس به صورت زیر است:
- ادبیات ۱۳ تا سوال از ۲۵ سوال
- عربی ۱۴ تا سوال از ۲۵ سوال
-دینی ۱۳ تا سوال از ۲۵ سوال
- زبان ۱۴ تا سوال از ۲۵ سوال
- ریاضی ۱۶ سوال از ۳۰ سوال
زیست ۲۷ سوال از ۵۰ سوال
- فیزیک ۱۶ سوال از ۳۰ سوال
- شیمی ۱۹ سوال از ۳۵ سوال
39
لطفاً نگاهمون رو تغییر بدیم ⁦🙏🏻 ⁩
15
خواب مناسب چند ساعته؟
همیشه شنیدیم که هر آدمی در شبانه روز به هشت ساعت خواب احتیاج داره در صورتیکه این جمله فقط یه کلیشه است و لزوماً در مورد همه آدما صدق نمیکنه! بعضی آدما کمتر از این مقدار و بعضی آدما به بیشتر از این مقدار خواب احتیاج دارن، پس بهتره که قبل از هر چیزی بدنمون رو بشناسیم تا بتونیم سبک مناسب خوابمون رو بیدار کنیم.
12
برای افزایش ساعت مطالعه چه باید کرد؟
این افزایش بصورت گام به گام اتفاق بیفتد. مثلاً می‌توانیم با خودمان قرار بگذاریم که باید به مدت یکماه هرروز 5دقیقه به ساعت مطالعه خود اضافه کنیم و به این ترتیب ذهن ما خیلی آهسته ورزیده شده و آماده برای مطالعه بیشتر می شود. علاوه براین ساعت‌های غیرمفید و خنثی خودمان را کمتر کنیم و ازاین طریق بطور خودکار مدت زمان بیشتری برای مطالعه پیدا میکنیم. هم‌چنین ازدیگر روش‌های افزایش ساعت مطالعه این است که ساعت‌هایی از شبانه روز را که زمان مناسبی برای درس خواندن ماست و احساس راحتی و بازدهی بیشتری در آن داریم؛ به مطالعه اختصاص دهیم. هم‌چنین داشتن تنوع درسی در طول روز.
22
زندگی کن... ⁦👌🏻⁩⁦
16
بسیاری از افراد دوست دارند در دانشگاه‌ فرهنگیان قبول شوند، به علت کمتر بودن جمعیت در رشته‌ ریاضی، قبولی در رشته‌ ریاضی کمی راحت‌‌تر است. توصیه می‌شود افرادی که در دروس اختصاصی قوی نیستند و علاقه به رشته‌های مشترک دارند، کنکور ریاضی بدهند و در دروس عمومی‌ ریاضی بیشتر تمرکز کنند؛ بطورمثال دانش آموز با عمومی‌های بالای۷۰ و اختصاصی‌های ۱۰درصد، تربیت دبیر قبول شده است اما رشته‌های دانشگاه تربیت دبیر، از طریق ریاضی، عموماً مهندسی هستند و ممکن است افرادی که به دروس اختصاصی ریاضی مسلط نباشند، نتوانند دروس را پاس کنند. درمورد تجربی ها، آن‌ها باید زیست+شیمی و انسانی ها نیز ادبیات+عربی را خوب بخوانند.
14
چگونه در کنکور موفق شویم؟ (قسمت دوم)    در ماه‌های قبل هدف از تست زنی یادگیری بود، اما از حالا به بعد زمان را نیز لحاظ کنید و سعی کنید استاندارد‌های تست زنی را رعایت کنید؛ سعی کنید ساعت بدن خود را از حالا با کنکور تنظیم کنید به طوری که ساعت ۸ صبح که زمان شروع کنکور است، هوشیار باشید.
عمومی‌ها را بیشتر از قبل بخوانید، نه به این معنا که از اختصاصی‌ها بیشتر بخوانید، توجه داشته باشید که همیشه باید مطالعه اختصاصی‌ها از عمومی‌ها بیشتر باشد، اما میزان مطالعه عمومی‌ها را افزایش دهید؛ در این زمان سعی کنید مرور بر اساس تست باشد یعنی تعداد تست‌های خود را نسبت به قبل افزایش دهید.    
7
چگونه در کنکور موفق شویم؟ (قسمت اول)        روزهای پایانی در کنکور اهمیت زیادی دارند و به هیچ عنوان نباید از آن غافل شد؛ در همین راستا نکاتی ساده را بازگو می‌کنیم تا با استفاده از آنها بتوانید در این آزمون مهم موفق باشید.
اجازه ندهید جملات استرس زای اطرافیان و دوستانتان روی شما تاثیر گذار باشد، اگر امکانش وجود دارد روابط خود را در روز‌های باقی مانده محدود کنید؛ به ۲ دلیل سعی نکنید مطالب جدید یاد بگیرید، اول اینکه یادگیری مطلب جدید انرژی زیادی از شما می‌گیرد، دوم علاوه بر اینکه تسلط کافی در آن مبحث بدست نمی‌آورید از مرور و تسلط بر مباحث دیگر غافل می‌شوید.