600/ 0
فرمت های قابل آپلود png , jpg , jpeg , gif , mp4, mkv و حداکثر حجم قابل آپلود 20 مگابایت می باشد.

فایل انتخاب شد لطفا کپشن را وارد نمایید

برسام معتقد

مشاور ورزشی - مربی

تمرینات آقایان

تمرینات خانم‌ها

تماس
ارسال پیام
دنبال کردن

ساعت هایی که مشاور آنلاین است


بیوگرافی


اينجانب فارغ و التحصيل رشته ى فيزيولوژى ورزشى شاخه فيزيولوژى محض از دانشگاه آزاد اسلامى واحد علوم و تحقيقات مى باشم و همچنين مربى پرورش اندام ، ورزش را از كودكى شروع و در رشته هاى فوتسال ، واليبال و شنا به صورت حرفه اى تا مقطع نوجوانى فعال بودم و همچنين عناوينى در اين رشته ها كسب كردم و در حال حاظر به مدت ١٠ سال است كه فعال در رشته ى پرورش اندام مى باشم و در كنار ورزش حرفه اى براى مسابقات پرورش اندام به فعاليت خود در عرصه ى مربى گرى در اين رشته مى پردازم .

بیشتر...

مشاوره های مرتبط61
استایل بدنی اکتومورف
این نوع از بدن‌ها را در هر نقطه‌ای از باشگاه بدنسازی می‌توان پیدا کرد. این افراد اغلب زیر میانگین وزنی هستند و ظاهری لاغر دارند.
اکتومورف‌ها سوخت و ساز بدنی بسیار بالایی دارند و اغلب از اشتهای زیاد و وزن کم، شکایت دارند.
مشخصات استایل بدنی اکتومورف‌ها 
استخوان بندی ریز
ظاهر لاغر
پرانرژی
سوخت و ساز بالا
هرچیزی که دلشان بخواهد می‌خورند
به راحتی سیر می‌شوند
قفسه سینه و باسن کوچک دارند
فرآیند ساخت ماهیچه ناچیزی دارند
به سختی اضافه وزن پیدا می‌کنند
چربی کمی دارند
بدنی باریک دارند
64
لیپولیز فرآیند تجزیه لیپیدها از چربی بدن به اسیدهای چرب آزاد است. بدن شما از اسیدهای چرب آزاد برای تأمین نیازهای عضلات و متابولیسم استفاده می کند.کافئین موجود در قهوه، می توانید بر روی بدن خود در شروع فرایند لیپولیز تأثیر بگذارید. این روند انرژی لازم برای تمرین را به شما می دهد. از آنجایی که شما برای تمرینات خود از سوخت ذخیره شده خود استفاده می کنید، بدن می تواند به جای استفاده از سوخت ذخیره شده در آن، توده عضلانی شما را حفظ کند.
علاوه بر این، با مصرف قهوه شما به متابولیسم ذخیره انرژی در بدن خود اولويت مى دهيد 
و اين روند به شما كمك مى كند كه راحت تر  چربى بسوزانيد .
62
گلوتامین باعث افزایش سنتز پروتئین در عضلات اسکلتی شده که منجر به رشد عضلات می‌گردد. رشد عضلات منجر به افزایش توان میوفیبرها برای انقباض می‌شود. این اسید آمینه توسط بسیاری از ورزشکاران وزنه‌برداری، بدن‌سازی و ورزش‌های استقامتی استفاده می‌گردد. گلوتامین باعث افزایش هورمون رشد در پلاسمای خون می‌گردد. تحریک سنتز پروتئین در عضلات با در اختیار گذاشتن نیتروژن برای تولید پروتئین؛ کاهش زمان ریکاوری عضلات؛ افزایش تولید هورمون رشد؛ کاهش کاتابولیسم در طول تمرینات؛ افزایش استقامت به وسیله جایگزین کردن گلیکوژن در شرایطی که گلیکوژن بدن تخلیه شده‌است و کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌ها به وسیله تقویت سیستم ایمنی
106
انواع رژیم کتوژنیک کدامند؟
۱- استاندارد (SKD): مناسب برای تازه کارها نسبت درشت مغذی ها در این رژیم: ۷۵ درصد چربی، ۱۵ تا ۲۰ درصد پروتئین، ۵ تا ۱۰ درصد کربوهیدرات
۲- سیکلیکال یا دوره ای (CKD): مناسب برای ورزشکاران نسبت درشت مغذی ها در این رژیم: ۷۵ درصد چربی، ۱۵ تا ۲۰ درصد پروتئین، ۵ تا ۱۰ درصد کربوهیدرات در روزهای کتو و ۲۵ درصد چربی، ۲۵ درصد پروتئین و ۵۰ درصد کربوهیدرات در روزهای آزاد
۳- هدفمند (TKD): مناسب برای بدنسازها نسبت درشت مغذی ها در این رژیم: ۶۵ تا ۷۰ درصد چربی، ۲۰ درصد پروتئین ، ۱۰ تا ۱۵ درصد کربوهیدرات
۴- پروتئین بالا :نسبت درشت مغذی ها ۶۰ تا ۶۵ درصد چربی، ۳۰ درصد پروتئین وچربى ٥ درصد
55
برنده کسی نیست که هرگز شکست نخورده است
بلکه کسیت که هرگز جا نزده!
109
کراتین در عضلات به صورت ذخایر فسفوکراتین موجود هستند و مصرف مکمل کراتین این ذخایر را افزایش می‌دهد؛ وجود این ذخایر باعث افزایش تولید انرژی سلولی یا ATP  می‌گردد. همین افزایش انرژی در ورزشکاران رشته بدنسازی باعث می‌گردد که تکرارهای ورزشکار در حرکات مختلف هنگام تمرینات بالا رفته و حجم عضلات وسیع‌تر می‌شوند.
63
حركات اصلاحى ساده جهت رفع گودى كمر
140
درست و حساب شده تمرين كنيد ، حركات و برنامه هاى تمرينى كه در فضاى مجازى مى بينييد به طور مثال ❌برنامه انفجارى زير بغل رونى كولمن ❌و ... اينها صرفاً هيچ كمكى به شما براى رسيدن به بدن دلخواه شما نمى كنند ،
براى اينكه بدونيد چطور بايد رژيم بگيريد و برنامه تمرينى درست و متناسب با وضعيت بدنى خودتون داشته باشين حتماً نياز دارين كه با مشاور يا مربى ورزشى در ارتباط باشيد ✔️
124
منابع ٠٣ گرم پروتئين جهت صرف يك وعده غذايى مفيد و رژيمى 🥩🥚🍗🍖🍤
51
اسکوات چیست؟
اسکوات حرکتی است چند مفصلی که عضلات چهار سر ران را هدف گرفته اما به خاطر ماهیتی که دارد، عضلات پشت ، عضلات سرینی (باسن) ، عضلات شکم و عضلات همسترینگ (پشت پا) را هم درگیر می کند. این حرکت به طرز باور نکردنی باعث تولید هورمون تستسترون شده و رشد قابل توجه عضلات در سر تا سر بدن را بدنبال خواهد داشت.با توجه به اینکه  حرکت اسکوات  یکی از حرکات بنیادی برای تقویت عضلات پا است؛ آگاهی از نحوه اجرای صحیح حرکت اسکوات بسیار ضروری می باشد.
42
تمرين ، رژيم ، استراحت 

٣ اصل كليدى و مهم جهت رشد عضلات و پيشرفت كلى بدن .
اما چيزى كه خيليا به اون توجهى ندارن تداوم در انجام اين كارهاست ، مثلا شكم يا پهلويى كه توى ٤ يا ٥ سال به وجود اومده حداقل منطقى هست كه ٤،٥ ماه واسه آب كردنش وقت بزارى پس هميشه يادتون باشه تداوم تو انجام كار درست منجر به نتيجه گيرى و رسيدن به هدفتون مى شه ، البته در ابتدا بايد هدف گذارى درست داشته باشين . 
موفق باشين 
برسام معتقد فيزيولوژيست ورزشى 
43
عضلات بازو در دو دسته قرار میگیرند. عضله قسمت پشت یا خلف بازو که به آن عضله سه سر یا تری سپس میگویند و سه عضله در جلو یا قدام بازو که عبارتند از

عضله بی سپس Biceps Brachii
عضله براکیالیس Brachialis
عضله کوراکوبراکیالیس Coracobrachialis
حال وقتى دست را به حالت باز مى گيريم فشار بر روى قسمت داخلى عضله بازو يعنى سر كوتاه عضله مى باشد اما وقتى دست به صورت باز گرفته مى شود فشار بر روى سر بلند و خارجى بازو مى باشد .
75
هدف ، انگيزه ، تلاش 
تمــام 💣🔥✨
57
نحوه انجام حركت اسـكوات از جلـو
غضله هدف : چهارسر رانى 
عضله مخالف : پشت ران
عضله كمكى : سـرينى
عضله تثبيت كننده : راست كننده هاى ستون فقرات و فيله كمر 
مورد انجام : براى افرادى با حداقل ٦ ماه تا يكسال سابقه تمرين 
73
يك وعده غذايى بسيـار سـاده ، خوشمزه و مفيــد
113
مبحث غلظت خون كه در بسيارى از افراد شايع مى باشد 
124
بايد ها و نبايد ها در اجراى حركت هيپ
78
بيمارى هاى ناشى از كمبود خواب 
72
مصرف كشمش براى تقويت انرژى بدن بسيار موثر است .
فيبر موجود در كشمش كلسترول خون را كاهش مى دهد و سبب بهبود عملكرد روده ها مى شود .
پتاسيم موجود در آن سبب كاهش فشار خون و جلوگيرى از دفع مايعات بدن و به دليل داشت سلنيوم سبب بهبود وضعيت پوست مى شود . 
همچنين كشمش داراى ويتامين A و B مى باشد و از آنجايى كه اين ماده غنى از كالرى است ،  جهت رفع دلشوره و اضطراب ، تشويش و مشكلات عصبى به كار مى رود.
43
آيا مى دانستيد حركت شنا يك حركت چند مفصلى و تركيبى است و همواره سبب درگير شدن عضلات سينه اى بزرگ و كوچك و همينطور كل پست بازو و قسمتى از سرشانه مى شود و همينطور سبب تقويت عضلات ميانى دقيقاً شبيه به فشار حالتى كه حركت پلانك جهت تقويت عضلات ميانى بدن ايجاد مى كند مى شود .
41
يكى از دردهاى شايع در افرادى كه تازه شروع به ورزش در رشته ى بدنسازى مى كنند ، درد مچ دست مى باشد كه مستقيماً با نحوه گرفتن هالتر و دمبل ربط دارد .
در شكل بالا نحوه صحيح گرفتن هالتر و دمبل را مشاهده مى كنيد .
46
نحوه ی اجرای حرکات ، جهت تقویت عضلات پشت
34
با افكار منفى بجنگ 💪🏻⚔️💣
63
بايد ها و نبايدهايى كه در حين خوابيدن براى جلوگيرى از دردهاى كمرى و گردنى بايد مد نظر قرار داد 
55
تغيير زاويه دست و تغيير فشار بر روى عضله هدف در حركت لت سيمكش .
52
دليل لرزش بدن حين تمرين ، مشكلى كه خيلى از افراد آماتور با اون دست و پنجه نرم مى كنن.
65
نمونه صبحانه يك فرد بدنساز 
82
مكمل ها و مواد غذايى كه مى توان به عنوان وعده قبل از تمرين مصرف كرد
66
چهارچوب كلى رژيم يك بدنساز 
61
تارهاى عضلانى در بدن انسان شامل تارهاى كند و تند انقباض مى باشند ،
در انسان بيشتر تارهاى عضلانى عموماً كند انقباض هستند ، كه نوع تارهاى عضلانى اندكى پس از تولد مشخص مى شود و در طول دوره حياط تغييراتى به وسيله انجام فعاليت ورزشى ، غلظت هورمون و سن دچار تغييرات مى شوند . كه تارهاى عضلانى تند انقباض عموماً مناسب ورزش هاى سرعتى مثل دوهاى سرعت و تارهاى عضلانى كند انقباض براى ورزش هاى قدرتى مثل وزنه بردارى مناسب مى باشد .
55
تحقيقات نشان داده است انجام حداقل ٠٢ دقيقه ورزش در طول روز مى تواند به طول عمر بيشتر منجر شود. در جامعه ى ما تنها درصد كمى از افراد بالغ به اندازه توصيه شده ورزش مى كنند اما انجام منظم تمرينات ورزشى اثرات مثبت زيادى از خود بجاى مى گذارد در اينفوگراف بالا تفاوت هاى اساسى بين يك ورزشكار و فردى كه بى تحرك است نشان داده شده است .
71
هر چند ورزش مى تواند اثر منفى كمى بر روى سيكل قاعدگى داشته باشد اما مى تواند در صورت انجام ورزش حرفه اى و تمرينات سنگين احتمال پريود نشدن را بالا ببرد .
اما مى توان از اثرات مثبت آن نيز به كاهش چربى شكمى ، قند خون ، چربى خون ، كاهش مقاومت به انسولين ، كاهش سطح تستسترون و آندروژن آزاد و همچنين كاهش اضطراب و افسردگى ناشى از آن .
65
نام مكمل : بى سى اى اى 
اين مكمل شامل سه آمينو اسيد (لوسين ، ايزولوسين و والين) مى باشد، عددى كه شما روى مكمل هاى كمپانى هاى مختلف مى بينيد بيانگر مقدار اين آمينو اسيدهاست. تحقيقات نشان داده كه آمينو اسيدهاى ضرورى براى به حداكثر رساندن سنتز پروتيين و جلوگيرى از خستگى و رشد عضله اسكلتى بسيار كارآمد خواهد بود و بهترين زمان مصرف اين مكمل حين يا قبل از تمرينات ورزشى مى باشد. 

جهت خريد و سفارش اين مكمل با مشاور در ارتباط باشيد🤙📲 
120
فرم صحيح اجراى حركت پلانك 
113
يكى از توسعه پذيرترين عضلات بدن عضلات پشت مى باشند كه با توجه به اينكه در زاويه ديد ما نيستند نسبت به عضلات ديگر دير رشد هستند يكى از فاكتورهاى مهم جهت رشد اين عضلات ارتباط قوى ذهن با عضله هدف حين تمرين مى باشد
154
تمامى فرم هاى اجراى حركت ددليفت در عكس بالا كاملاً صحيح و فاقد هر گونه آسيب مى باشند .
214
٠٥ گرم پروتئين 🥜🥛🥩🍖🍗🥚
177
🔔چه افرادی نمی توانند رژیم فستینگ بگیرند؟ 
افراد مبتلا به مشکلات زیر نمی توانند رژیم فستینگ را دنبال کنند
🔹دیابت 
🔹اختلال در خوردن که شامل آسیب رساندن به خود می شود
🔹 استفاده از داروهایی که نیاز به خوردن غذا دارند 
🔹افرادی که در سن رشد قرار دارند
🔹 خانم های باردار و خانم های شیرده
119
چهارچوب كلى رژيم فستينگ 
117
راهكارهايى براى جلوگيرى از استپ وزنى :
🔸 پروتئین ها را حذف نکنید
🔸غذاهايى را كه مى خوريد يادداشت كنيد 
🔸استرس خود را كنترول كنيد 
🔸فعاليت خود را افزايش دهيد 
🔸فيبر بيشترى مصرف كنيد
🔸به اندازه كافى بخوابيد 
🔸به بدنتان شوك وارد كنيد(چيت ميل)
🔸رژيم فستينگ را امتحان كنيد
🔸چاى سبز و قهوه بنوشيد و آب بنوشيد
45
بهترين زاويه جهت اجراى حركت شنا 
54
٦ اسنك يا ماده غذايى مناسب براى افراد اكتومورف 
51
انتخاب كفش مناسب براى انجام تمرينات مختلف ورزشى مسئله اى بسيار مهم مى باشد كه ورزشكاران كمتر به آن توجه مى كنند و با رعايت نكردن اين قواعد ساده سبب بروز آسيب هاى بلند مدت در بدن مى شوند.
39
ارزش غذايى سيب زمينى شيرين و سيب زمينى معمولى 
29
بهترين تمپو يا به اصطلاح ضرب آهنگ جهت اجراى حركات و عضله سازى بيشتر .
19
عضلات پشت و حركاتى موثر جهت تقويت اين عضلات.
ذوزنقه : ددليفت و شراگز 
متواضى اضلاع : تى بار و اِچ دستگاه 
گرد بزرگ : قايقى دست باز 
دلتوييد خلفى : فيس پول و فلاى معكوس 
گرد كوچك : چرخش خارجى مثل نشر دمبل خم 
پشتى بزرگ : لت دست باز 

عضلات ديگرى مثل راست كننده هاى ستون فقرات و فيله ها و مربع كمرى نيز در پشت وجود دارند كه آن ها هم در حين انجام خيلى از حركات درگير و تقويت مى شوند .
31
آيا ميدونستيد چند دقيقه طناب زدن در روز چربى و كالرى بيشترى از ساير تمريناى هوازى مى سوزونه و همچنين باعث بهبود قدرت عضلات سرينى ، ران و ساق مى شه و همينطور كاركرد مغز و قلب شما رو بهتر مى كنه .
19
بهترين زمان مصرف شير شب هاست به دليل كازئين موجود در اين ماده غذايى پروتئين آن دير جذب مى باشد كه به همين دليل مصرف آن همراه با صبحانه توصيه نمى شود .
20
فرم هاى مختلف اسكوات و نقاطى كه با تغيير زاويه پا فشار بر آنها بيشتر مى شود .
20
موز يك ماده غذايى به شدت كارآمد براى تامين انرژى ٩٠ دقيقه تمرين و سرشار از پتاسيم كه مانع گرفتگى هاى عضلانى مى شود.
15
هدفت و انتخاب كن و فقط حركت كن ، مهم نيست مسير چقدر سخته مهم اينه كه تو مى تونى چقدر سرسخت باشى  🤙💪
17
ارزش غذايى سفيده و زرده تخم مرغ 
34
مواد تشكيل دهنده عضلات به روايت تصوير 
19
نمونه يك برنامه تمرينى روز سينه 
16
چند تمرين مناسب براى عضلات شكم 
15
طرز تهيه كوكى پروتئينى مناسب جهت استفاده افراد اكتومورف براى كمك به افزايش وزن و يك ميان وعده مناسب .
14
هرم غذايى مناسب ورزشكاران