600/ 0
فرمت های قابل آپلود png , jpg , jpeg , gif , mp4, mkv و حداکثر حجم قابل آپلود 20 مگابایت می باشد.

فایل انتخاب شد لطفا کپشن را وارد نمایید

زهره شجری پور

مشاور تحصیلی - حرفه ای

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی

تماس
ارسال پیام
دنبال کردن

ساعت هایی که مشاور آنلاین است


بیوگرافی


کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی دارای سرتیفیکیت کانون زبان ایران ILI دارای مدرک TTC مسلط به زبان های آلمانی و فرانسه

بیشتر...

مشاوره های مرتبط44
علی‌رغم معروفیت و محبوبیتِ زیاد، انتقادات جدی به این کتاب وارد هست که سه مورد اصلی را اینجا مطرح می‌کنم:
- بعضی از لغات معرفی‌شده دیگر لغات پرکاربردی نیستند!
 - شیوه‌ی دسته‌بندی لغات مناسب نیست!
 - فایل صوتی برای درس‌ها وجود نداره!
(این کتاب مناسب داوطلبین ازمون های سازمان سنجش است و برای ایلتس و تافل کاربرد چندانی ندارد و بهتر است از منابع انحصاری انها استفاده کنید )
24
ساختار های مورد نیاز در کلاس زبان انگلیسی !
32
می‌توان گفت از نظر سطح و کیفیت سوالات این دو آزمون تقریبا مشابه همدیگر هستند ولی عمده تفاوت این دو آزمون در بخش Listening یا همان بخش شنیداری است که این بخش در آزمون MSRT برگزار می‌شود ولی در آزمون زبان EPT خیر.
24
آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که نام آن توسط اداره­ بورس و امور دانشجویان وزارت علوم تغییر کرده است. برای داوطلبان متقاضی اعزام با هزینه‌ شخصی و بورسیه­ خارج از کشور و نیز دکترای داخل وزارت علوم و وزارت بهداشت و نیز داوطلبان دکترای دانشگاه آزاد اسلامی معتبر است.آزمون MSRT، در مقایسه با امتحانات TOEFL و IELTS، ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.مدت اعتبار آزمون MSRT دو سال پس از برگزاری آزمون است.این آزمون، نمره منفی ندارد و نمره­ قبولی در آن ۵۰ به بالا (از ۱۰۰ نمره) است.
26
ویژه داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد می‌باشد,تمامی دانشجویان دکتری این دانشگاه در صورت دارا نبودن مدرک بین‌المللی زبان  با نمره تعیین شده باید در این آزمون شرکت نمایند در مقایسه آزمون ای پی تی با آزمون بین‌المللی تافل، درمیابیم که تنها تفاوت آنان این است که آزمون EPT بخش شنیداری و نگارش ندارد. از لحاظ سطحی نیزEPTباTOEFL دکتری برابر است.ین آزمون تنها برای داوطلبان دکترای دانشگاه آزاد اسلامی معتبر است و دانشگاه‌های سراسری مدرک این آزمون زبان را نمی‌پذیرند.
15
در انگلیسی برای قشنگ تر صحبت کردن, کمتر از کلمه ی ''Very'' استفاده کنیم!
24
” هوشمندانه‌ترین راه برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی و مدارس کسب و کار “.در حقیقت این آزمون یک فیلتر ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی است و در بسیاری از دانشگاه ها به خصوص دانشگاه‌های آمریکا و کانادا، یکی از معیارهای اصلی سنجش و انتخاب دانشجوست. افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های حقوق و پزشکی را دارنداز گذراندن این ازمون معاف هستند اما دانشجویان سایر رشته ها (به خصوص رشته‌های فنی و مهندسی) ملزم هستند که نمره GRE خود را به دانشگاه مقصد ارائه دهند.
17
 یک تست زبان انگلیسی دانشگاهیست و بیشتر کالج محور است سوالات اغلب 2 مهارت را در کنار هم آزمایش می کنند ، مانند گوش دادن و خواندن یا خواندن و صحبت کردن. کل آزمون در یک جلسه واحد انجام می شود ، 3 ساعت طول می کشد و با کامپیوتر انجام می شود. قسمت صحبت کردن نیز با کامپیوتر انجام می شود. صدای شما ضبط شده و برای سنجش ارسال میشود. PTE Academic یک تست چند سطحی است ، مانند IELTS ، TOEFL و...
14
پاسخ به این سوال بستگی  به شرایط شما دارد و در بسیاری موارد شما حق انتخاب ندارید و دانشگاه، سفارت و دیگر مراکزی که می‌خواهید مدرک زبان را ارائه کنید، برای شما تعیین می‌کنند. البته این مسئله در مهاجرت بیشتر به چشم می‌خورد و در مورد اپلای امروزه بسیاری از دانشگاه‌ها برای هر دوی این آزمون‌ها نمره معیار جداگانه ای را در نظر می‌گیرند تا در صورتی که دانشجو هر کدام از این مدرک های زبان را داشته باشد بتواند اپلای کند.
14
برای این انتخاب باید فاکتور های زیادی را در نظر بگیرید تعدادی سوال مطرح میکنم که تا حدودی کمک کننده است:
من با آزمون‌هایی که به وسیله کامپیوتر انجام می‌شوند، راحت هستم؟
من با صحبت کردن فی البداهه و بی مقدمه جهت ضبط با میکروفن مشکلی ندارم؟
من مهارت تایپ سریع و دقیق را دارا هستم؟
من انگلیسی استاندارد آمریکایی را ترجیح می‌دهم؟من با مصاحبه رودرو راحت‌تر هستم؟
من دست ‌خط انگلیسی خوانایی دارم؟
من طیف گسترده‌ای از لهجه‌های انگلیسی را متوجه می‌شوم؟ 
11
تافل نیز ازمونی است مانند ایلتس که در چهار بخش اصلی تست می شود و به صورت اینترنتی(کامپیوتری) برگزار می شود (iBT)در مقیاس 0 تا 120 نمره دهی میشود برای این ازمون203 دقیقه در اختیار شما قرار داده خواهد شد این ازمون در ایران در شهرهای تهران اصفهان امل زنجان ارومیه تبریز و شیراز برگزار میشود  برای اینکه بدانید کدام ازمون(ایلتس یا تافل) مناسب شماست باید فاکتور های زیادی را در نظر بگیرید!
10
Listening:پس  از پخش فایل های صوتی 10 دقیقه به شما داده میشود تا پاسخنامه را تکمیل کنید(موضوعات مورد بحث در این بخش از آزمون معمولا مکالمه بین چند نفر، موضوعات دانشگاهی و اجتماعی یا یک کنفرانس است) 
Reading:یک ساعت زمان برای پاسخ به سوالات این بخش دارید این سه متن جنبه علمی ندارند و عموما از مجله ها، کتابهاو... هستند.حداقل یکی از متنها استدلالی است(در صورت وجود کلمات تخصصی واژه نامه ایی به شما داده میشود)
8
Writing: دو Essayباید بنویسید که یکی به صورت جدول یا نمودار است که باید تشریحش کنید( حداقل150کلمه) سوال دوم باید مخالفت یا موافقت خود را در مورد مسئله ای بیان کنید( حداقل250 کلمه)چناچه از حد نصاب کمتر بنویسید از نمره شما کسر خواهد شد. 
Speaking: باید در حد۵دقیقه در مورد خودتان توضیح دهید۲.کارتی شامل سوال به شما داده میشود ۱ دقیقه فکر میکنید و در ۲دقیقه پاسخ میدهید 30 باید مکالمه ایی دو طرفه با مصاحبه کننده به مدت ۵ دقیقه داشته باشید !
11
آیلتس معتبرترین آزمون بین المللی است که در دو ماژول آکادمیک و جنرال برگزار میشود مدرک آکادمیک مخصوص افرادیست که بدنبال ادامه تحصیل یا فعالیت حرفه ای هستند و جنرال برای کسانی مناسب است که برای تحصیلات مقدماتی یا اشتغال و کارورزی قصد مهاجرت دارند ، جنرال برخلاف آکادمیک روی انگلیسی روزمره در اجتماع و محیط کار تمرکز دارد. نمره این مدرک از ۰تا۹ متغیر است .مدرک آیلتس ،از تاریخ برگزاری آزمون تا دو سال اعتبار دارد.
14
1.IELTS (General and Academic)
International English Language Testing System
2.TOEFL ibt TOEFL Junior 
Test of English as a Foreign Language
3.PTE (General and Academic) 
Pearson Test Of English 
4.GRE General and GRE Subject
Graduate Record Examination
در پست های آینده راجع به هر کدام جداگانه توضیح خواهم داد.
9
۲.عدم آشنایی با اصطلاح رایج و روزمره زبان انگلیسی 
با وجود برخورداری از یک دایره لغت وسیع اگر با اصطلاحاتی که در مکالمه های روزمره به کار گرفته میشوند آشنایی نداشته باشید، در فهم صحبت افراد نِیتیو دچار مشکل میشوید حتما برنامه ریزی کنید و هر شب دقایقی رو صرف دیدن یک فیلم یا گوش دادن به یک پادکشت صوتی در سطح خودتان کنید.

14
خیلی از زبان آموزان که از تسلط خوبی هم برخوردارند بعد از مدت زیادی تمرین و مطالعه همچنان در درک اخبار و فیلم های انگلیسی به مشکل برمیخورند،اما دلیلی این سختی در فهمیدن فیلم های انگلیسی چیست؟ 
۱.ضعف مهارت شنیداری
اگر تو درک اکثر جملات انگلیسی مشکل دارید میتوانید، با تمرین و گوش کردن به فیلم یا فایل های صوتی لهجه ایی که میخواهید یاد بگیرید، مهارت شنیداری تون رو تقویت کنید و گوشتون رو به شنیدن این زبان عادت دهید.

7
۱. سطح خود را مشخص کنید(میتوانید از سایت های موجود استفاده کنید)
۲.سطحی که میخواهید به آن برسید را انتخاب کنید(واقع بین باشید!)
۳.الویت هایتان در مسیر یادگیری را مشخص کنید(لغت، دستور،...) 
۴.روش هایی را که قبلا برای آموزش بکار گرفته اید بررسی کنیدو هرکدام که برایتان موثر بوده را انتخاب کنید.
14
میخواهید زبان انگلیسی بیاموزید یا پیشرفت کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ موارد بسیار زیادی برای پوشش وجود دارد، کلمات، تلفظ، دستور زبان، اصطلاحات؛ با سرفصل های بسیار برای مطالعه. 
این هم چند نکته برای شروع یادگیری در مقطع مبتدی، به عنوان یک زبان آموز مبتدی از بعضی جهات شما مانند یک کودک هستید، نوزادان طی این مراحل زبان خود را به آرامی فرا میگیرند:اول گوش میدهند،سپس شروع به صحبت میکنند،در آخر آنها یاد میگیرند بخوانند و بنویسند!
10
جواب این سوال قطعا مثبت است.بعضی افراد به دلایل مختلف امکان شرکت در کلاس های حضوری و گروهی را ندارند به همین خاطر قید یادگیری زبان انگلیسی را میزنند. اما چیزی که مهم است بدانیم، یادگیری زبان انگلیسی به تنهایی می تواند چالش برانگیز باشد اما ممکن است. روش هایی وجود دارد که میتوانید مهارت های خواندن، نوشتن،گوش دادن و صحبت کردن را بهبود ببخشید حتی اگر کسی اطراف شما نباشد که آموزشتان دهد!
19
1. انگلیسی زبان ارتباطات بین المللی و تجارت است.
2. صحبت کردن به زبان انگلیسی به شما امکان دسترسی به دنیای سرگرمی را می دهد.
3- یادگیری زبان انگلیسی به شما امکان دسترسی بیشتر به اینترنت را می دهد.
اگرچه یادگیری زبان انگلیسی می تواند چالش برانگیز و وقت گیر باشد ، اما می بینیم که یادگیری آن نیز بسیار ارزشمند است و می تواند فرصت های بسیاری ایجاد کند!