600/ 0
فرمت های قابل آپلود png , jpg , jpeg , gif , mp4, mkv و حداکثر حجم قابل آپلود 20 مگابایت می باشد.

فایل انتخاب شد لطفا کپشن را وارد نمایید

رستم حاجیوند

مشاور روانشناسی - کارشناس ارشد

ازدواج و خانواده

مشکلات کودک و نوجوان

تماس
ارسال پیام
دنبال کردن

ساعت هایی که مشاور آنلاین است


بیوگرافی


دانشجوی دکتری تخصصی روانشناسی دارای پروانه نظام روانشناسی و مشاوره کشور و وزارت ورزش و جوانان مشاور خانواده زوج درمانگر مشاوره پیش از ازدواج مشاوره کودک مشاوره فردی در زمینه‌ اضطراب، استرس، افسردگی، وسواس و ..

بیشتر...

مشاوره های مرتبط77
دو تکنیک مدیریت تعارض
۱_تکنیک بازگشت
وقتی آرام شدید، دوباره بازگردید و آرام درباره مشکل بحث کنید. اگر احساس آرامش نمی کنید، بحث درباره مشکل را به بعد موکول کنید.
۲_تکنیک تایم اوت
توقف کردن درگیری به معنای حل و فصل مشکل نیست بلکه مهلتی است تا طرفین آرام شوند و به حالت عادی بازگردند. زوج ها، هنگام مشاجره هیجان زده می شوند. وقتی این اتفاق می افتد میزان ضربان قلب، تنفس، نبض و هورمون آدرنالین خون افزایش می یابد. یکی از اهداف این مرحله، آرام کردن افراد است. هر فرد به اتاقی می رود و 15- 10 دقیقه بی سر و صدا می نشیند.
65
صمیمیت در روابط زوجی
نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهند که اگر در پایان روز زن و شوهر با هم بنشینند و درباره روزی که پشت سر گذاشته اند حرف بزنند، اقدامی است که از هر کار دیگری برای کاهش استرس موثر تر است و سلامتی بیشتری را نصیب آنها می سازد.
بهتر است در روزهای عادی، روزانه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در این زمینه با هم حرف بزنند. در این صحبت کردن با یکدیگر باید موضوعاتی که به ازدواج آنها مربوط نمی شود. مطرح شود.
نکته مهم در این گفتگو خوب گوش دادن است. هدف گوش دادن پویا این است که با همدلی صحبت‌های همدیگر را بشنوید. در این شرایط زن و شوهر نباید اقدام به داوری و انتقاد از یکدیگر بکنند.