600/ 0
فرمت های قابل آپلود png , jpg , jpeg , gif , mp4, mkv و حداکثر حجم قابل آپلود 20 مگابایت می باشد.

فایل انتخاب شد لطفا کپشن را وارد نمایید

10
مدیرکل برنامه ‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم درباره شیوه امتحان در سال تحصیلی جدید و جلوگیری از تقلب توضیحاتی ارائه داد.

جلوگیری از تقلب هنگام امتحان در سال تحصیلی کرونا

 

مدیرکل برنامه ‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم درباره شیوه امتحان در سال تحصیلی جدید و جلوگیری از تقلب توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مشاورآن به نقل از مهر، مدیرکل برنامه ‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، محمدرضا آهنچیان درباره برگزاری شیوه امتحان در سال تحصیلی جدید و جلوگیری از تقلب گفت: برای جلوگیری از تقلب از شیوه ‌های سنتی امتحان به اصطلاح فرهنگ دانشجویی، شب امتحانی، فاصله گرفتیم و از سال گذشته با بخشنامه معاونت آموزشی از دانشگاه‌ ها خواستیم اساتید از روش‌ های ارزشیابی مستمر استفاده کنند.

به عنوان مثال استاد با اجرای ارزشیابی مستمر در طول نیم ‌سال می ‌داند که دانشجو از هفته اول ترم تا آخر ترم چطور عمل کرده است و در زمان امتحان که بعد از ۱۶ هفته آموزش برگزار می ‌شود، اگر نمره دانشجو از یک سطح متوسط که در ذهن استاد با ارزشیابی مستمر در طول ترم ایجاد شده است، خیلی بالاتر شود، استاد می ‌تواند متوجه تقلب شود.

وی افزود: راه حل این موضوع ارزشیابی مستمر است این موضوع بسته به عملکرد استادان دارد که دانشجو را در طول نیم ‌سال هر جلسه ارزیابی و در نهایت نمره ارائه کنند.

وی با اشاره به شیوه قبلی برگزاری امتحانات پایان ترم گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا استاد می ‌توانست از ۲۰ نمره یک درس، ۴۰ درصد آن را به موارد غیر امتحان مانند فعالیت ‌های کلاسی دانشجو اختصاص داده و ۶۰ درصد نمره درس را که شامل ۱۲ نمره می‌شود حتماً به امتحان اختصاص دهد.

آهنچیان ادامه داد: در سال کرونایی نیم ‌سال دوم سال ۹۹-۹۸ به دانشگاه‌ ها و اساتید این اجازه داده شد که به هر نسبت که می ‌خواهند برای امتحان و فعالیت غیر امتحانی دانشجو نمره در نظر بگیرند به عنوان مثال شاید یک استاد ۱۵ نمره امتحان را به ارزشیابی مستمر اختصاص داده و ۵ نمره را به امتحان آخر ترم اختصاص دهد.

 

اپ: مشاورآن

وب سایت: www.moshaveron.com

 

 

گردآوری: مشاورآن

  • جهت ثبت کامنت ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید : ورود / ثبت نام