600/ 0
فرمت های قابل آپلود png , jpg , jpeg , gif , mp4, mkv و حداکثر حجم قابل آپلود 20 مگابایت می باشد.

فایل انتخاب شد لطفا کپشن را وارد نمایید

10
تمام پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری ۹۹ قبل از ثبت نام در دانشگاهی که قبول شده اند باید تأییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش را دریافت کنند.

روش گرفتن تاییدیه تحصیلی پذیرفته‌شدگان کنکور ۹۹

 

به گزارش مشاورآن به نقل از سلام نو، نتایج کنکور سراسری جمعه ۹ آبان اعلام شد و پذیرفته ‌شدگان نهایی این آزمون می‌توانند از روز چهارشنبه، ۱۴ آبان به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.

تمام پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری ۹۹ باید قبل از ثبت نام الکترونیکی و یا ثبت‌نام حضوری در دانشگاه محل قبولی، با مراجعه به سامانه «تأییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» به آدرس emt.medu.ir برای دریافت تاییدیه تحصیلی اقدام کنند.

فرد باید پس از مراجعه به سایت emt.medu.ir اطلاعات مورد نیاز فرم‌های مربوطه را به‌دقت تکمیل کرده و پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کد پیگیری و تأییدیه پرداخت را دریافت کند.

پذیرفته‌شدگان باید در مرحله ثبت‌نام الکترونیکی در دانشگاه محل قبولی، کدپیگیری دریافت شده از سامانه «تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» را در محل مشخص شده در سامانه ثبت‌نام درج کرده و یا در مراجعه حضوری به واحد ثبت‌نام دانشگاه محل قبولی ارائه کنند.

جهت ثبت اطلاعات در سامانه مذکور، نیاز به مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، کافی‌نت‌ها و ادارات آموزش و پرورش نیست.

پذیرفته‌شدگان دانشگاه به صورت شخصی می‌توانند به این سامانه وارد شده و درخواست تاییدیه تحصیلی خود را ثبت کنند.

 

جهت پرکردن اطلاعات فرم‌ها درسامانه مذکور موارد زیر مورد نیاز است:

 

۱) اطلاعات کامل هویتی و فارغ‌التحصیلی (قابل دسترسی در گواهینامه پایان تحصیلات، دیپلم موقت و یا کارنامه فارغ التحصیلی)

۲) داشتن شماره تلفن همراه فعال متقاضی ( یا پدر و مادر) جهت دریافت پیامک تاییدیه و پیگیری‌های بعدی

۳) مشخص‌بودن نام دانشگاه استعلام گیرنده تاییدیه تحصیلی (دانشگاه پذیرفته شده)

۴) داشتن کارت بانکی معتبر و رمز دوم جهت پرداخت الکترونیکی (مبلغ ۲۳۰۰ تومان بابت هزینه صدور تاییدیه)

 

چند نکته مهم:

 

متقاضیان تاییدیه تحصیلی با درج مشخصات فردی و مشخصات مدرک تحصیلی خود از منطقه آموزش و پرورش صادرکننده مدرک، برای دانشگاه استعلام گیرنده، تقاضای استعلام مدرک‌تحصیلی می‌کنند.

پس از انجام مراحل ثبت درخواست، شماره پیگیری صادر می‌شود که به صورت پیامک به موبایل متقاضی ارسال می‌شود. متقاضی می‌تواند از طریق گزینه پیگیری تاییدیه تحصیلی در سامانه، آخرین وضعیت درخواست خود را مشاهده کند.

این درخواست در مناطق آموزش و پرورش بررسی می‌شود و در صورت وجود و صحت مدرک تحصیلی متقاضی، بر اساس مدارک و مستندات موجود در آموزش و پرورش، گواهی تاییدیه تحصیلی صادر می‌شود.

این تاییدیه به صورت الکترونیکی برای دانشگاه استعلام گیرنده ارسال می‌شود و به هیچ عنوان نیازی به حضور متقاضی به ادارات آموزش و پرورش جهت دریافت تاییدیه نیست. در واقع ادارات آموزش و پرورش تاییدیه تحصیلی را به صورت دستی به متقاضی تحویل نمی دهند.

متقاضی تاییدیه تحصیلی باید در ثبت تمام اطلاعات شامل انتخاب دقیق نظام آموزشی و مقطع، اطلاعات هویتی، فارغ التحصیلی، دانشگاه استعلام گیرنده و...دقت کند.

درصورت ثبت اشتباه هر یک از موارد، علاوه بر برگشت خوردن تاییدیه و عدم صدور آن، فرآیند صدور تاییدیه زمان‌بر خواهد شد و متقاضی علاوه بر ثبت دوباره تاییدیه، متحمل هزینه جدید خواهدشد.

 

 

گردآوری: مشاورآن

  • جهت ثبت کامنت ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید : ورود / ثبت نام